Inne

Wiadomości o kościele parafialnym pw Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Działanie kościoła parafialnego pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu opisane jest bardzo dokładnie na witrynie internetowej. Parafianie oraz inne osoby, które chcą się dowiedzieć czegokolwiek więcej na temat parafia Nowy Tomyśl albo najzwyczajniej sprawdzić, kiedy przykładowo będzie konkretna msza mogą to szybko robić.

Na stronie pojawią się też systematycznie informacje na temat prosperowania kościoła. Aktualności cenią szczególnie osoby z parafii. Strona jaką zaprojektował w Internecie kościół Nowy Tomyśl jest doskonałym dowodem na to, że życie parafialne znacznie bardziej interesuje ludzi i cenią to, że mogą zobaczyć w dowolnym czasie to, co dzieje się w ich kościele.

Parafia która należy do archidiecezji poznańskiej udziela informacji o tym, że w niedziele i święta msze święte są o godzinie: 7, 9, 11, 13 i 18. W okresie Wielkiego Postu msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wtedy intencji o godzinie 18. W lipcu i w sierpniu nie ma z kolei mszy o godzinie 13. W dni powszednie msza odbywa się o godzinie 7 i 18. Nabożeństwa odbywające się regularnie, takie jak Gorzkie Żale odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. O tym, że wskazana parafia otwarta jest na to, żeby każdy mógł uczestniczyć w mszy świętej świadczy to, że można zobaczyć msze w serwisie YouTube.

Na stronie opublikowana jest specjalna opcja, z jakiej można w parę sekund przekierować się do YouTube i zobaczyć mszę. To doskonałe rozwiązanie, pozwalające na wzięcie udziału szczególnie osobom chorym oraz seniorom. Transmisje sprawdziły się przede wszystkim podczas pandemii koronawirusa. To wskazuje też, że kościół Nowy Tomyśl NMP uwzględnia nowoczesne możliwości przekazu, by docierać do jak największej liczby katolików. Wierni mogą także w kościół NMP Nowy Tomyśl skorzystać każdego dnia ze spowiedzi, przed każdą mszą świętą. Spowiedź odbywa się też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 a także od 17.30 do 18.