Sport

Treningi siatkówki jako nowa dziedzina narodowa Polaków

Od wielu lat mówi się że stworzonym przez nas narodowym sportem jest najpopularniejsza piłka nożna, w której jednakże od lat nie mamy sukcesów za równo na polu reprezentacyjnym jak oraz klubowym. Nie zmieniły tego nawet mistrzostwa Europy grane w Polsce oraz na Ukrainie w przeszłym roku. Na co dzień na wielu boiskach grają w piłkę kopane tysiące jeżeli nie miliony dzieci, lecz jeśli zerkniemy na pojęcie aspekty narodowej pod innym kątem siatkówka będzie faworyzować się na czoło w tej klasyfikacji.

Od wielu lat Polska piłka siatkowa odnosi przeróżne sukcesy w głównej mierze jeśli gra toczy się o wyczyny reprezentacyjne, a treningi odbywają się wzdłuż i wszerz – siatkówka warszawa treningi. Wszystko rozpoczęło się na początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy tak właściwie to kobieca reprezentacja pozyskiwała złote medale na mistrzostwach Europy. Był to pierwszy od wielu lat sukces w grach zespołowych dla stworzonego przez nas kraju. Wraz z biegiem czasu do poziomu „złotek”, jak była określana drużyna pionierska rozpoczęła dołować panowanie. Srebrny medal na czempionatach świata oraz pokonanie w półfinale Rosjan było kolosalnym świętem dla kibiców.

Stworzyło się wtenczas coś na kształt mody na siatkówkę, a hale sportowe podczas meczów ligowych czy reprezentacyjnych rozpoczęły wypełniać się do ostatniego miejsca. Brak animozji między klubami siatkarskimi i pospolitego chuligaństwa w halach sprawił, iż mecze siatkarskie są swego rodzaju świętem sportowym, na które chodzą całe rodziny z dziećmi bez obaw. W jaki sposób coś idzie to idzie na wszystkich frontach, a to powiedzenie sprawdza się również i w tym przypadku, ponieważ od kilku lat w głównej mierze męskie zespoły ligowe uzyskują niezmiernie właściwe wyniki w rozgrywkach pucharowych.

Awans do najlepszej czwórki siatkarskiej ligi mistrzów jest czymś pospolitym dla kibiców piłki siatkowej, a awans do fazy grupowej w piłce nożnej czymś nieosiągalnym. Gdyby hale sportowe zdołały pomieścić tyle kibiców ile stadiony piłkarskie, kto wie czy siatkówka nie przyciągnęłaby więcej kibiców. I naturalnie te powody każą mi podejrzewać, że od paru lat sportem narodowym dla obszernej ilości ludzi w naszym kraju jest piłka siatkowa, a nie nożna.