Turystyka

Ciekawostki: podróże, sport i dowcipy

Regularnie do każdego z nas dociera niezliczona liczba wiadomości. Jedne uznajemy za informacje zupełnie niepotrzebne, inne za godne odnotowania. Powiększają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też informacje o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale fachowo przedstawione ciekawostki potrafią zostać w naszej pamięci nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Podróże. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności podróżowania. Obecnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie pstrykamy selfie. Oglądamy wspaniałe destynacje i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą ofertę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można odnieść korzyść. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa podróż nie jest już hermetycznym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom jesteśmy w stanie szybko dowiedzieć się najciekawszych wiadomości. Na temat kontynentu albo terytorium, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Barcelona, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy citybreak, jego atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby planujące urlop lub szybki podróż po kraju, także szukają szybkich informacji. Interesują je ciekawostki na temat regionu oraz miast. Obojętne czy to metropolia – Warszawa, Poznań, Olsztyn czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny albo Zakopane. Szybkie informacje o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są bardzo wartościowe. Oczywiście, jeśli są też wiarygodne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Jakich informacji poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Przykładowo ciekawostki o groundhoppingu, hotelach czy samolotach elektrycznych. O dworcach kolejowych, paszportach albo walizkach.

Kawały i żarty na poprawę humoru

Nawet permanentny ponurak, lubi się śmiać. Opowiadanie dowcipów, oglądanie śmiesznych filmów, wygłupów kabaretów, oglądanie zabawnych obrazków – to znakomita rozrywka. Niezależnie od tego ile odbiorca ma lat, czym się interesuje i gdzie przebywa. Kiedyś dowcipy, anegdoty i dowcipne rysunki docierały do czasopism z dowcipami (np. kultowy obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z humorem w gazetach. Obecnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w sieci.

W przeszłości lubiliśmy opowiadać kawały o milicjantach oraz żarty o politykach. Były kawały o pacjentce odwiedzającej lekarza i śmieszne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. Jakiś czas temu popularne były dowcipy o blondynkach, żarty o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie żarty czyli dowcipne zagadki trafiły nawet do programów rozrywkowych. Nieustannie powielane dowcipy czyli popularne i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w serwisie Dobry Humor czy Sadurski.com, najlepsze opowiastki oraz ciekawostki o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego karykatury na oczach widzów, można obecnie zatrudnić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo podziwianie śmiesznych podobizn, żartobliwych portretów również wpływa na dobry humor.

Unikalne ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić informacje z sportu? Śledzimy codzienne informacje o rekordach i wyczynach słynnych ludzi sportu i ulubionych drużyn piłkarskich. Ale istnieją także ciekawe fakty – ponadczasowe, nieraz niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach futbolu czy siatkówki. Interesujące fakty sportowe lubi każdy z nas. Obojętnie, czy chodzi o hokeja, paintball, sporty zimowe czy lekkoatletykę.

Lubimy także śledzić ciekawe fakty o zwierzętach, choć to najczęściej domena osób młodych. Interesują nas ciekawostki ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia codziennie (np. koty. Szukamy także nieznanych ciekawostek o egzotycznych zwierzętach, żyjących w dalekich krajach. Gdzie mieszkają pingwiny, co je dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, sowy albo wieloryby.

Kobiety lubią wyszukiwać ciekawostki o potrawach i gotowaniu. Interesuje je skąd wzięły się faworki, wafle, przyprawy. Szukają informacji o urodzie. Jaka była historia torebek damskich, szminki lub lakierach do paznokci albo okularach.

Panowie uwielbiają ciekawostki motoryzacyjne, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem albo z Frankensteinem. Szukają wyjątkowych faktów o fotografowaniu, amfibiach, historii papierosów, o horrorach.

Każdego chyba interesują niezwykłe ciekawostki o wampirach, świętym Mikołaju, Walentynkach. O Andrzejkach, Oscarach albo owocach morza. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Warto jednak mieć świadomość, gdzie je znaleźć.